Co se podařilo vybudovat v Čenkovicích za letošní léto:
A.  Budova Apartmánů:

1. Nový apartmán č. I.4 pro 2 osoby + možnost přistýlky.
2. Nové moderní ubytování pro správce.
3. Nová kancelář.
4. Nová lyžárna vybavená pro každý apartmán vyhřívanými skříněmi na lyže a boty.
B. Na Statku:

1. Zcela nové sociální zařízení, (sprchové kouty, umyvadla, záchody) jak pro muže, tak i pro ženy.
2. Rekonstruovaná kuchyňka s novým vybavením.
3. Nové uchycení el. bojlerů pro ohřev teplé vody.
4. Nová úklidová místnost.
5. Nová dlažba na spojovací chodbě.

009c   SKI KLUB modernizuje ubytování v Čenkovicí­ch

OLYMPUS DIGITAL CAMERADí­ky dotaci Pardubického kraje na realizaci projektu „Oprava ubytovací­ho zaří­zení­ Čenkovice“  jsme mohli uskutečnit    modernizaci a úpravy naší­ ubytovny „Na Statku“ v Čenkovicích. V minulém roce byla provedena kompletní­ výměna starých dřevěných oken a vstupní­ch dveří­ za nová v plastovém provedení­. Tí­m došlo k výrazné úspoře spotřeby elektrické energie a zlepšení­ kultury bydlení­. V letošní­m roce po ukončení­ zimní­ sezony jsme zahájili rekonstrukci sociální­ho zaří­zení­, které v současné době dokončujeme. Zvýšil se počet sprchových koutů, umyvadel a toalet. Byly provedeny nové obklady stěn a instalováno podlahové vytápění­. Mimo tyto změny se kompletně modernizovala
kuchyňˆka a její­ vybavení­. Toto vše výrazným způsobem zlepšilo podmí­nky pro hosty. Budova „Statku“, tak po dlouhé době změnila ve svém interiéru svoji podobu a vytvořila kvalitní­ podmí­nky ubytování­ pro návštěvní­ky.
Budova „Statku“ poskytuje ubytování­ pro 41 osob, převážně v 5 ti lůžkových pokojí­ch. Ubytování­ je určeno zejména pro pořádání­ lyžařských kurzů škol celého regionu Pardubického kraje, pro pořádání­ soustředění­ sportovní­ch kolektivů, ale poskytuje vhodný pobyt i pro širokou sportovní­ veřejnost.
Veškeré informace týkají­cí­ se ubytování­ naleznete na http://skict.cz/, pří­padně na tel. č. 602876964.

Ing. Vlastislav Fiedler, předseda SKI KLUBU Česká Třebová

 


logo

Přidali jsme se do projektu GIVT.cz.  Pokud nakupujete na internetu – můžete našemu SKI KLUBU finančně pomoci.
GIVT je internetový projekt, který poskytuje pří­mou podporu neziskových organizací­. Vy nakupujete a my z vašeho nákupu zasíláme vámi zvolené organizaci, tj. SKI KLUB Česká Třebová část peněz z vaší­ útraty. Internetové obchody nám platí­ za každý nákup zákazní­ka, kterého k němu přivedeme přes webovou stránku GIVT. Z této sumy posíláme 50% a více na adresu vaši organizace.
Postup je následující:
            1. Před nákupem půjdete na:  http://bit.ly/Podporuji-Ski-Klub-Česká-Třebová
            2.
Vyberete naši organizaci a e-shop na kterém chcete nakoupit.
3. Nakoupí­te, jak jste zvyklí.
­

Nakupovat se dá i anonymně, pokud nechcete, nemusí­te se nikam registrovat.
Když budete potřebovat další informace ohledně GIVTu, tak se můžete obrátit na Lucii Sukovou <luca.sukova@seznam.cz> , která ve výše uvedené organizaci pracuju a poskytne vám další potřebné informace.


 

Základní lyžování   –   Úsek, kde se rodí talenti

Svaz lyžařů zastřešuje dohromady osm odborných úseků. Ty nejznámější, tedy alpské disciplíny, akrobatické lyžování, běh na lyžích, snowboardinig, severskou kombinaci a skoky na lyžích, dá dohromady nejspíš naprosto každý. Málokdo má ponětí o úseku, který nese název základní lyžování. Co je tedy jeho náplní a čím se zabývá? Úsek základního lyžování je jednou z právoplatných organizačních složek Svazu lyžařů ČR. Přesto se od ostatních úseků diametrálně liší, především tím, že pod něj nespadá žádná závodní disciplína. Cílem základního lyžování tedy není sbírání úspěchů na mezinárodních závodech, mistrovstvích světa či olympijských hrách. Důležitost základního lyžování vězí úplně v něčem jiném. V českém prostředí tvoří osvětu a propagaci lyžování ve společnosti. Vydává odborné publikace, sdružuje lyžařské školy a kluby zaměřené na výuku dětí nebo organizuje veřejné a náborové akce. Seznamuje veřejnost se základy techniky a metodiky lyžování, s přípravou výstroje a se správným chováním na horách a sjezdovkách. Stručně a jednoduše řečeno: Učí lyžovat. Základní lyžování plní funkci výuky pro klubové členy i širokou veřejnost. Do této oblasti spadají děti od tří let, ale i dospělí lyžaři bez závodních ambicí, kteří se chtějí systematicky naučit lyžovat, zdokonalit se v lyžování, případně v jiných disciplínách jako je snowboard či skialpining. Je ale také takovým podhoubím pro ostatní úseky Svazu lyžařů. Plní funkci přípravy a výchovy budoucích závodníků. To se týká výhradně klubových členů, kteří jsou pod odborným vedením připravováni v pravidelných tréninkových programech zaměřených na výuku lyžování od základních lyžařských dovedností až po zvládnutí všech typů oblouků. Instruktoři základního lyžování se však nevěnují jen dětem a dospělé veřejnosti. Jednou z hlavních aktivit je také školení nových instruktorů různých úrovní. A tady se také kruh uzavírá. Prostřednictvím takto vyškolených lyžařských odborníků a zpracovaných metodických materiálů pak základní lyžování přenáší a šíří odborné i praktické znalosti z oblasti zimních sportů dál do lyžařských klubů a široké veřejnosti.   ======================================================================================================

 

                              BRIGÁDA  V  ČENKOVICÍCH

   OLYMPUS DIGITAL CAMERA          

  Brigády pro rok 2017 byly ukončeny.    

  Informace na tel. č. 602 416 677