Parkování v Čenkovicích

 

Od zimní sezony 2019/2020 obec Čenkovice zpoplatnila svá veřejná parkoviště, která jsou osazena parkovacími automaty.

 

Každé vozidlo zde zaparkované musí mít zakoupený parkovací lístek. Celodenní parkovné je 60,- Kč.
___________________________________________________________________________________________________

 

V prosinci letošního roku bude uvedena do provozu nově zrekonstruovaná
restaurace v přízemí budovy Apartmánů SKI KLUBU v Čenkovicích.

Umožní jednorázové občerstvení i celodenní stravování nejen pro klienty SKI KLUBU ubytované v našich apartmánech a na protějším Statku, ale i pro ostatní návštěvníky sportovního areálu v Čenkovicích.

 

————————————————————————————————————————————————————————————–

Informace pro členy SL ČR před sezonou 2019/2020

 

Vážení členové Svazu lyžařů ČR,
zima je za rohem a rychle už se blíží období, kdy se na našich horách opět budeme moci postavit na lyže a snowboardy. Než se tak stane, užívejme si lyžování a snowboardingu naplno alespoň jako fanoušci, právě v tomto období startují nové ročníky Světových pohárů. Myslím, že tato sezona bude stát za to. I díky tomu, že Česká republika v následujících měsících přivítá hned tři podniky Světového poháru – běžců na lyžích, akrobatických lyžařů a freestyle snowboardistů.

Stejně jako v uplynulých letech jsme pro Vás před sezonou připravili novou kolekci oficiálního fanshopu. Tentokrát půjde trošku o sondu mezi fanoušky zimních sportů, zda se mezi nimi těší větší oblíbenosti lyže, nebo snowboard. Hlavními motivy kolekce jsou hashtagy #jsemlyžař a #jsemsnowboarďák. Je čistě na Vás, k jaké části naší rodiny se přikloníte.

Jako členové Svazu lyžařů ČR máte na veškerý sortiment fanshopu slevu 20%. A těšit se v nadcházející sezoně můžete i na další výhody, které členství obnáší. O 1. prosince 2019 si výrazně levněji zalyžujete například na oblíbeném rakouském ledovci Stubai, kde Vás až do jara tradičně čekají až dvacetiprocentní slevy. A ušetřit můžete už nyní také při výběru vybavení na zimu. Nabízíme Vám 30% slevu na všechny produkty značek Salomon a Suunto z jejich centrálního e-shopu. Jednoduchý návod, jak slevu na e-shopu uplatnit, naleznete v příloze.

Pevně věřím, že Vám výhody pro členy SLČR přijdou vhod, a do nadcházející sezony přeji mnoho naježděných kilometrů a nespočet nezapomenutelných zážitků.

Mgr. Jakub Čeřovský
generální sekretář SLČR

——————————————————————————————————————————————————————————–

SERIÁL HLEDÁME NOVÉ TALENTY UZAVŘELO FINÁLE VE VYSOČINA ARENĚ

O víkendu 2. – 3. března ve Vysočina Areně vyvrcholilo finále seriálu závodů v běžeckém lyžování HNT, kterého se zúčastnilo přes 600 závodníků v kategoriích mladšího  a staršího  žactva z celé České republiky.

Ve velmi nabité konkurenci se prosadili závodníci SK NMNM  Vysočina. Lucka Crháková
Roman Janeček potvrdili svou letošní dominanci a na domácích tratí vybojovali Roman zlatou a Lucka stříbrnou medaili. Oba dva si tím také udrželi celkové prvenství v celorepublikovém žebříčku pro sezónu 2018/2019.

Společně se svými klubovými kolegy získali ještě 2 medaile v team sprintech. Lucka Crháková s Amálkou Slonkovou dosáhly na stříbrnou medaili a Roman Janeček společně s Vítkem Fouskem si vyjeli bronzovou medaili.

———————————————————————————————————————————————————————————-


Roman Janeček mistr České republiky
a vítěz Českého poháru v běhu na lyžích

Velkého úspěchu dosáhl Roman Janeček na Mistrovství ČR starších žáků v běhu na lyžích, které se uskutečnilo ve Vrchlabí 8. – 9. února. V sobotu byl na programu sprint klasickou technikou, kde Roman získal stříbrnou medaili. V nedělním individuálním závodě na 4km volně zvítězil s velkým náskokem a získal titul mistr ČR a stal se jedním z nejúspěšnějších účastníků mistrovství ČR.
Roman se zúčastnil ještě dalších závodů Českého poháru, kde se potkali nejlepší závodníci z celé republiky. Tyto závody se počítaly do celkového hodnocení Českého poháru. Na konci ledna v Jablonci nad Nisou vyhrál 3 km klasickou technikou a byl třetí ve sprintu volnou technikou.
První víkend v březnu v republikovém finále Českého poháru v Novém Městě na Moravě potvrdil svou výbornou letošní formu. Získal zlatou medaili v závodě na 3 km volnou technikou a 3. místo ve sprintu dvojic.
Díky těmto skvělým výsledkům se stal Roman vítězem celkového hodnocení Českého poháru v kategorii starších žáků do 13 let.

Roman je odchovancem Ski klubu Česká Třebová. Po loňském úspěchu na zimní olympiádě mládeže, kde reprezentoval Pardubický kraj, přestoupil do oddílu SK Nové Město na Moravě. Romanovi přejeme hodně úspěchů do dalších sezón.

Fiedler, předseda Ski klubu

 

————————————————————————————————————————————————————————————–

Základní lyžování   –   Úsek, kde se rodí talenti

Svaz lyžařů zastřešuje dohromady osm odborných úseků. Ty nejznámější, tedy alpské disciplíny, akrobatické lyžování, běh na lyžích, snowboardinig, severskou kombinaci a skoky na lyžích, dá dohromady nejspíš naprosto každý. Málokdo má ponětí o úseku, který nese název základní lyžování. Co je tedy jeho náplní a čím se zabývá? Úsek základního lyžování je jednou z právoplatných organizačních složek Svazu lyžařů ČR. Přesto se od ostatních úseků diametrálně liší, především tím, že pod něj nespadá žádná závodní disciplína. Cílem základního lyžování tedy není sbírání úspěchů na mezinárodních závodech, mistrovstvích světa či olympijských hrách. Důležitost základního lyžování vězí úplně v něčem jiném. V českém prostředí tvoří osvětu a propagaci lyžování ve společnosti. Vydává odborné publikace, sdružuje lyžařské školy a kluby zaměřené na výuku dětí nebo organizuje veřejné a náborové akce. Seznamuje veřejnost se základy techniky a metodiky lyžování, s přípravou výstroje a se správným chováním na horách a sjezdovkách. Stručně a jednoduše řečeno: Učí lyžovat. Základní lyžování plní funkci výuky pro klubové členy i širokou veřejnost. Do této oblasti spadají děti od tří let, ale i dospělí lyžaři bez závodních ambicí, kteří se chtějí systematicky naučit lyžovat, zdokonalit se v lyžování, případně v jiných disciplínách jako je snowboard či skialpining. Je ale také takovým podhoubím pro ostatní úseky Svazu lyžařů. Plní funkci přípravy a výchovy budoucích závodníků. To se týká výhradně klubových členů, kteří jsou pod odborným vedením připravováni v pravidelných tréninkových programech zaměřených na výuku lyžování od základních lyžařských dovedností až po zvládnutí všech typů oblouků. Instruktoři základního lyžování se však nevěnují jen dětem a dospělé veřejnosti. Jednou z hlavních aktivit je také školení nových instruktorů různých úrovní. A tady se také kruh uzavírá. Prostřednictvím takto vyškolených lyžařských odborníků a zpracovaných metodických materiálů pak základní lyžování přenáší a šíří odborné i praktické znalosti z oblasti zimních sportů dál do lyžařských klubů a široké veřejnosti.

========================================================================================================