Sportovní odpoledne v Čenkovicích

 

Na sobotu 19. 10. 2019 Vás srdečně zve SKI KLUB Česká Třebová
na sportovní odpoledne 
do areálu Čenkovic.

Program sportovní aktivity:
Prohlídka Statku
Prohlídka Apartmánů
Odpolední posezení u táboráku
Zahájení v 10,00 hod. – občerstvení zajištěno.
V sobotu odjíždí od Sokolovny Na Skále služebí auto v 8,00 hod. ( 7 míst ).
Zájemci o odvoz se nahlaste na tel. č. 602 876 967.
Jinak je doprava vlastní.
Možnost přespání.
Prosím nahlaste účast !
Těšíme se na setkání všech našich členů – Karel Suk, Růžena Dobroucká a výbor.

 

 

 

SERIÁL HLEDÁME NOVÉ TALENTY UZAVŘELO FINÁLE VE VYSOČINA ARENĚ

O víkendu 2. – 3. března ve Vysočina Areně vyvrcholilo finále seriálu závodů v běžeckém lyžování HNT, kterého se zúčastnilo přes 600 závodníků v kategoriích mladšího  a staršího  žactva z celé České republiky.

Ve velmi nabité konkurenci se prosadili závodníci SK NMNM  Vysočina. Lucka Crháková
Roman Janeček potvrdili svou letošní dominanci a na domácích tratí vybojovali Roman zlatou a Lucka stříbrnou medaili. Oba dva si tím také udrželi celkové prvenství v celorepublikovém žebříčku pro sezónu 2018/2019.

Společně se svými klubovými kolegy získali ještě 2 medaile v team sprintech. Lucka Crháková s Amálkou Slonkovou dosáhly na stříbrnou medaili a Roman Janeček společně s Vítkem Fouskem si vyjeli bronzovou medaili.

 

Roman Janeček mistr České republiky
a vítěz Českého poháru v běhu na lyžích

Velkého úspěchu dosáhl Roman Janeček na Mistrovství ČR starších žáků v běhu na lyžích, které se uskutečnilo ve Vrchlabí 8. – 9. února. V sobotu byl na programu sprint klasickou technikou, kde Roman získal stříbrnou medaili. V nedělním individuálním závodě na 4km volně zvítězil s velkým náskokem a získal titul mistr ČR a stal se jedním z nejúspěšnějších účastníků mistrovství ČR.
Roman se zúčastnil ještě dalších závodů Českého poháru, kde se potkali nejlepší závodníci z celé republiky. Tyto závody se počítaly do celkového hodnocení Českého poháru. Na konci ledna v Jablonci nad Nisou vyhrál 3 km klasickou technikou a byl třetí ve sprintu volnou technikou.
První víkend v březnu v republikovém finále Českého poháru v Novém Městě na Moravě potvrdil svou výbornou letošní formu. Získal zlatou medaili v závodě na 3 km volnou technikou a 3. místo ve sprintu dvojic.
Díky těmto skvělým výsledkům se stal Roman vítězem celkového hodnocení Českého poháru v kategorii starších žáků do 13 let.

Roman je odchovancem Ski klubu Česká Třebová. Po loňském úspěchu na zimní olympiádě mládeže, kde reprezentoval Pardubický kraj, přestoupil do oddílu SK Nové Město na Moravě. Romanovi přejeme hodně úspěchů do dalších sezón.

Fiedler, předseda Ski klubu

 

 

Základní lyžování   –   Úsek, kde se rodí talenti

Svaz lyžařů zastřešuje dohromady osm odborných úseků. Ty nejznámější, tedy alpské disciplíny, akrobatické lyžování, běh na lyžích, snowboardinig, severskou kombinaci a skoky na lyžích, dá dohromady nejspíš naprosto každý. Málokdo má ponětí o úseku, který nese název základní lyžování. Co je tedy jeho náplní a čím se zabývá? Úsek základního lyžování je jednou z právoplatných organizačních složek Svazu lyžařů ČR. Přesto se od ostatních úseků diametrálně liší, především tím, že pod něj nespadá žádná závodní disciplína. Cílem základního lyžování tedy není sbírání úspěchů na mezinárodních závodech, mistrovstvích světa či olympijských hrách. Důležitost základního lyžování vězí úplně v něčem jiném. V českém prostředí tvoří osvětu a propagaci lyžování ve společnosti. Vydává odborné publikace, sdružuje lyžařské školy a kluby zaměřené na výuku dětí nebo organizuje veřejné a náborové akce. Seznamuje veřejnost se základy techniky a metodiky lyžování, s přípravou výstroje a se správným chováním na horách a sjezdovkách. Stručně a jednoduše řečeno: Učí lyžovat. Základní lyžování plní funkci výuky pro klubové členy i širokou veřejnost. Do této oblasti spadají děti od tří let, ale i dospělí lyžaři bez závodních ambicí, kteří se chtějí systematicky naučit lyžovat, zdokonalit se v lyžování, případně v jiných disciplínách jako je snowboard či skialpining. Je ale také takovým podhoubím pro ostatní úseky Svazu lyžařů. Plní funkci přípravy a výchovy budoucích závodníků. To se týká výhradně klubových členů, kteří jsou pod odborným vedením připravováni v pravidelných tréninkových programech zaměřených na výuku lyžování od základních lyžařských dovedností až po zvládnutí všech typů oblouků. Instruktoři základního lyžování se však nevěnují jen dětem a dospělé veřejnosti. Jednou z hlavních aktivit je také školení nových instruktorů různých úrovní. A tady se také kruh uzavírá. Prostřednictvím takto vyškolených lyžařských odborníků a zpracovaných metodických materiálů pak základní lyžování přenáší a šíří odborné i praktické znalosti z oblasti zimních sportů dál do lyžařských klubů a široké veřejnosti.   ======================================================================================================