POZVÁNKA

Výbor SKI KLUBU Česká Třebová v souladu s ustanovením §8 Stanov spolku
svolává zasedání členské schůze na čtvrtek 11. 6. 2020 v 17.00 hod.
do klubovny NA SKÁLE s tímto programem:

 1. Zahájení členské schůze a organizační pokyny
 2. Volba orgánů členské schůze
 3. Volba volební komise
 4. Schválení programu členské schůze
 5. Prodej pozemku u kostela v katastru Obce Čenkovice
 6. Koupě a výměna pozemku v sousedství Statku
 7. Volba statutárů (předsedy a místopředsedy)
 8. Doplňující volba do výboru
 9. Úkoly (opravy a rekonstrukce) pro rok 2020
 10. Změna organizačního řádu
 11. Zpráva kontrolní komise
 12. Diskuze
 13. Usnesení a závěr

Schůze bude neveřejná a pouze pro členy Spolku starší 18 let.
Písemné a odůvodněné návrhy členů Spolku, které požadují zařadit na program jednání Členské schůze,
musí být výboru předloženy nejméně 5 dnů
před konáním Členské schůze (viz Stanovy Spolku).

V České Třebové 18.5. 2020                               Výbor SKI KLUBU
Česká Třebová z.s

_________________________________________________________________________________________         

 

        Brigády v Čenkovicích
od soboty 2.5.2020 začínají brigády na údržbě našeho zařízení v Čenkovicích.
Brigády budou pokračovat každou sobotu až do odvolání.

Na brigádu je sraz v 7,30 hod. Na Skále, nebo v 8,30 hod. přímo v Čenkovicích Na Statku.
Zájemci se vždy přihlásí do pátku na tel. č. 602 416 677 –   Karel Suk.

Výbor SKIKLUBU
___________________________________________________________________________________

Parkování v Čenkovicích

 

Od zimní sezony 2019/2020 obec Čenkovice zpoplatnila svá veřejná parkoviště, která jsou osazena parkovacími automaty.

 

Každé vozidlo zde zaparkované musí mít zakoupený parkovací lístek. Celodenní parkovné je 60,- Kč.
___________________________________________________________________________________________________

 

V provozu je nově zrekonstruovaná restaurace v přízemí budovy
Apartmánů SKI KLUBU v Čenkovicích.

Umožňuje jednorázové občerstvení i celodenní stravování nejen pro klienty SKI KLUBU ubytované v našich apartmánech a na protějším Statku, ale i pro ostatní návštěvníky sportovního areálu v Čenkovicích.

 

————————————————————————————————————————————————————————————–

Informace pro členy SL ČR před sezonou 2019/2020

 

Vážení členové Svazu lyžařů ČR,
zima je za rohem a rychle už se blíží období, kdy se na našich horách opět budeme moci postavit na lyže a snowboardy. Než se tak stane, užívejme si lyžování a snowboardingu naplno alespoň jako fanoušci, právě v tomto období startují nové ročníky Světových pohárů. Myslím, že tato sezona bude stát za to. I díky tomu, že Česká republika v následujících měsících přivítá hned tři podniky Světového poháru – běžců na lyžích, akrobatických lyžařů a freestyle snowboardistů.

Stejně jako v uplynulých letech jsme pro Vás před sezonou připravili novou kolekci oficiálního fanshopu. Tentokrát půjde trošku o sondu mezi fanoušky zimních sportů, zda se mezi nimi těší větší oblíbenosti lyže, nebo snowboard. Hlavními motivy kolekce jsou hashtagy #jsemlyžař a #jsemsnowboarďák. Je čistě na Vás, k jaké části naší rodiny se přikloníte.

Jako členové Svazu lyžařů ČR máte na veškerý sortiment fanshopu slevu 20%. A těšit se v nadcházející sezoně můžete i na další výhody, které členství obnáší. O 1. prosince 2019 si výrazně levněji zalyžujete například na oblíbeném rakouském ledovci Stubai, kde Vás až do jara tradičně čekají až dvacetiprocentní slevy. A ušetřit můžete už nyní také při výběru vybavení na zimu. Nabízíme Vám 30% slevu na všechny produkty značek Salomon a Suunto z jejich centrálního e-shopu. Jednoduchý návod, jak slevu na e-shopu uplatnit, naleznete v příloze.

Pevně věřím, že Vám výhody pro členy SLČR přijdou vhod, a do nadcházející sezony přeji mnoho naježděných kilometrů a nespočet nezapomenutelných zážitků.

Mgr. Jakub Čeřovský
generální sekretář SLČR

——————————————————————————————————————————————————————————–

Základní lyžování   –   Úsek, kde se rodí talenti

Svaz lyžařů zastřešuje dohromady osm odborných úseků. Ty nejznámější, tedy alpské disciplíny, akrobatické lyžování, běh na lyžích, snowboardinig, severskou kombinaci a skoky na lyžích, dá dohromady nejspíš naprosto každý. Málokdo má ponětí o úseku, který nese název základní lyžování. Co je tedy jeho náplní a čím se zabývá? Úsek základního lyžování je jednou z právoplatných organizačních složek Svazu lyžařů ČR. Přesto se od ostatních úseků diametrálně liší, především tím, že pod něj nespadá žádná závodní disciplína. Cílem základního lyžování tedy není sbírání úspěchů na mezinárodních závodech, mistrovstvích světa či olympijských hrách. Důležitost základního lyžování vězí úplně v něčem jiném. V českém prostředí tvoří osvětu a propagaci lyžování ve společnosti. Vydává odborné publikace, sdružuje lyžařské školy a kluby zaměřené na výuku dětí nebo organizuje veřejné a náborové akce. Seznamuje veřejnost se základy techniky a metodiky lyžování, s přípravou výstroje a se správným chováním na horách a sjezdovkách. Stručně a jednoduše řečeno: Učí lyžovat. Základní lyžování plní funkci výuky pro klubové členy i širokou veřejnost. Do této oblasti spadají děti od tří let, ale i dospělí lyžaři bez závodních ambicí, kteří se chtějí systematicky naučit lyžovat, zdokonalit se v lyžování, případně v jiných disciplínách jako je snowboard či skialpining. Je ale také takovým podhoubím pro ostatní úseky Svazu lyžařů. Plní funkci přípravy a výchovy budoucích závodníků. To se týká výhradně klubových členů, kteří jsou pod odborným vedením připravováni v pravidelných tréninkových programech zaměřených na výuku lyžování od základních lyžařských dovedností až po zvládnutí všech typů oblouků. Instruktoři základního lyžování se však nevěnují jen dětem a dospělé veřejnosti. Jednou z hlavních aktivit je také školení nových instruktorů různých úrovní. A tady se také kruh uzavírá. Prostřednictvím takto vyškolených lyžařských odborníků a zpracovaných metodických materiálů pak základní lyžování přenáší a šíří odborné i praktické znalosti z oblasti zimních sportů dál do lyžařských klubů a široké veřejnosti.

========================================================================================================